Volte pečlivě dobu odjezdu

Snažte se necestovat přes poledne, kdy je největší horko. Nejlepší je cestovat v noci, vaše dítě bude pravděpodobně unavené a nevolnost zaspí.

Zvolte vhodné jídlo před odjezdem

Lidé s kinetózou by neměli cestovat nalačno, ale ani přejedení. Dítěti dejte lehké jídlo, které dobře snáší.

Vyberte dítěti vhodné místo

Velký vliv může mít i to, na jakém místě dítě sedí. V autě je nejvhodnější místo spolujezdce, v autobuse pak sedačka za řidičem (výhoda je i v tom, že toto místo je blízko u dveří, což se v případě akutní nevolnosti může velmi hodit). Ve vlaku je nejlepší sedět ve středu vagónu a především po směru jízdy, v letadle jsou pak nejmenší otřesy na sedadlech mezi křídly.

Snažte se dítko zabavit

Rozvoj nevolnosti hodně souvisí s psychickým stavem dětí. Připravte různorodé aktivity, kterými se zabaví a nebude myslet na to, že mu je nebo bude špatně. S dítětem si hodně povídejte, hrajte slovní fotbal, zpívejte. Když už se mu špatně udělá, uklidněte ho.

Jeďte ohleduplně

Řidič by neměl jet příliš rychle a prudce zatáčet. Prudká změna rychlosti a směru jízdy může vyvolat intenzivnější rozpor mezi vjemy o pohybu přicházejícím do mozku a samotném pohybu těla dítěte.

Přizpůsobte vnější vlivy

Děti mohou dráždit různé pachy nebo naopak vůně, proto je odstraňte a častěji větrejte. Problémy mohou působit i sluneční paprsky, eliminovat je můžete použitím ztmavujících fólií na okna. Dělejte pravidelné přestávky.